2-4 sängplatser
60 m²
Från 3 500 kr per vecka
Charmig, gammaldags stuga från 1800-talet, ca 60 kvm i underbar herrgårdsmiljö med oss ,ägare, i huset bredvid. Kossorna går alldeles utanför huset i hagen. Det finns tillgång till gungor, rutschkana, uteplats och dusch i annan byggnad på tomten.
Stugan ligger ca 10 minuters gångväg från Mälaren. Vid Mälaren finns det ett fint bad med lekpark, träningsredskap, volleybollplan med nät, grillplats och båthamn.
Nere vid Gäddholms Herrgård ( nära badet) finns Gäddeholms Trädgård med fina växter och lite heminredning och Wåffelbaren med matvåfflor och efterrättsvåfflor.
Här har ni också möjlighet till friluftsliv för stugan ligger nära skogen. I skogen finns det fina vandringsleder ex Gäddeholmsleden som är perfekt för vandring, löpning, bär och svampplockning, fågelskådning eller MTB-cykling. Det går också en cykelled efter Mälaren in till Västerås city.
Tar ni bilen så tar det ca 20 minuter in till Västerås eller så tar ni bussen.
Det är ca 10 mil till Stockholm.
Pris per dygn 500 kr
Pris per vecka 3500 kr
Cykel (att hyra)
Fiske
Fotbollsplan
Vandringsleder
Simhall
Minigolf
Badplats (utomhus)
Lekplats
Grillmöjligheter
Hundar ej tillåtna
Mobiltelefontäckning
Rökning inomhus förbjuden
Utomhusmöbler
Utomhusplats (terrass etc)
Separata sovrum
Matlagningsmöjligheter
Frys
Mikrovågsugn
Kylskåp
Dusch
WC
Värd:
susanne e.
Stugbasen en del av Stugknuten uthyrning AB, KIVRA: 556681-5238, 106 31 Stockholm, info@stugbasen.com