4 sängplatser
30 m²
6 000 - 8 000 kr per vecka
Välkommen till vår lilla stuga i Vallda, bara 35 min från Göteborg.
Nära havet och vackra badplatser som Vallda Sandö och Särö. Stugan rymmer 4 personer (2 på loftet, 2 i bäddsoffa), har ett litet kök och badrum med tvättmaskin.
Djurfri och i lugnt bilfritt område, med parkering nära. Ej lämplig för små barn pga lågt räcke på loftet. Perfekt för en rofylld paus nära natur och hav.
Städning ingår INTE. Gäst städar innan avfärd.
I denna stuga finns ett litet vardagsrum med bäddsoffa för två och kök med matplats. Badrum med dusch och tvättmaskin finns.
På sovloftet finns två enkelbäddar med ganska brant trappa för att ta sig upp.
Utomhus finns altan med matgrupp och loungegrupp med sol från morgon till kväll.
Lerkilshamnen ligger bara ca 1,5 km bort med stor badbrygga och klippor. Lerkilsbaren ligger i hamnen där du kan äta lunch och middag.
Städning: samtliga utrymmen dammsugs och våttorkas och ytor dammas. I badrum städas golv, toalett, dusch och handfat.
Dammsugare finns till vänster om köksfönstret. Våtservetter och rengöringsmedel finns i lilla städskåpet i hallen. Mopp och swifferdukar finns även de i städskåpet.
Sängkläder ingår ej utan behöver tas med! Täcken och kuddar finns.
Pris per dygn från 857 till 1100 kr
Pris per vecka från 6000 till 8000 kr
Golf
Badplats (utomhus)
Grillmöjligheter
Hundar ej tillåtna
Utomhusmöbler
Utomhusplats (terrass etc)
Separata sovrum
Tv
Matlagningsmöjligheter
Diskmaskin
Frys
Dusch
Tvättmaskin
WC
Värd:
Lisa O.
Stugbasen en del av Stugknuten uthyrning AB, KIVRA: 556681-5238, 106 31 Stockholm, info@stugbasen.com