8 sängplatser
155 m²
13 500 - 19 000 kr per vecka
Välkommen till vårt vackra och rofyllda huvudhus, byggt redan 1857 och fyllt av historia, charm och hemtrevlig atmosfär. Här finns gott om plats för familj och vänner att umgås och koppla av.
Huset rymmer 3 mysiga sovrum och 2 rymliga sällskapsrum, ett matsalsrum och ett vardagsrum samt ett stort, fullt utrustat kök. Här finns också en separat toalett och ett badrum.
Ute i trädgården kan du slå dig ner med en kopp kaffe och bara njuta av lugnet. Vi är omgivna av skog, åkrar och betesmarker, en perfekt plats för att varva ner och känna närheten till naturen.
Spa-hus som tillval:
Fram till slutet av oktober kan du boka vårt privata spa-hus med bastu, spabad och kallpool, perfekt för avkoppling efter en dag i naturen. Du väljer själv om du vill lägga till spa-paketet vid din vistelse. I övrigt har du fri tillgång till hela trädgården, orangeriet.
Nära till natur och äventyr
Härifrån är det inte långt till sjön Vadljungen och älven som rinner förbi. Området bjuder på rikt friluftsliv, här kan du fiska, vandra, paddla kanot och upptäcka den vackra naturen året runt.
När du hyr huset har du det helt för dig själv, inga andra gäster delar platsen under din vistelse.
Pris per dygn från 2000 till 3500 kr
Pris per vecka från 13500 till 19000 kr
Pris Huvudhuset lågsäsong.Fiske
Vandringsleder
Grillmöjligheter
Bredband
Hundar är välkomna
Mobiltelefontäckning
Rökning inomhus förbjuden
Utomhusmöbler
Utomhusplats (terrass etc)
Separata sovrum
Tv
Matlagningsmöjligheter
Diskmaskin
Mikrovågsugn
Kylskåp
Pool
Bastu
Dusch
WC
Värd:
Jennifer A.
Stugbasen en del av Stugknuten uthyrning AB, KIVRA: 556681-5238, 106 31 Stockholm, info@stugbasen.com