17 sängplatser
325 m²
10 000 - 15 000 kr per dag
Upplev en helt unik vistelse i Norhaga Countryhouse, en nationalromantisk herrgård från 1903 designad av den berömda arkitekten Lars Israel Wahlman och nyligen restaurerad till sin ursprungliga prakt. Här möts du av fantastiska takmålningar, detaljerat snickeriarbete och en tidlös atmosfär som gör detta till ett boende utöver det vanliga.
Villan har 9 rymliga sovrum och 4 badrum – perfekt för familj, vänner eller grupper som vill njuta av total avskildhet och lugn. Utforska den stora fastigheten och njut av den privata bastun som ligger vid din egen strand – en exklusiv oas där du kan koppla av och njuta av stillheten och den vackra naturen.
Norhaga är inte bara ett boende, det är en unik herrgård som erbjuder full integritet och ro i en avskild och naturskön miljö. Här kan du verkligen vara dig själv och skapa oförglömliga minnen i en historisk och exklusiv miljö.
Pris per dygn från 10000 till 15000 kr
Priserna börjar på 10 000 kr per natt för exklusiv tillgång till halva herrgården – med 4 sovrum och 2 badrum – perfekt för upp till 8 gäster.Längdskidåkning
Slalom/Snowboard
Fiske
Vandringsleder
Badplats (utomhus)
Snöskoterkörning
Tempererat bad
Grillmöjligheter
Bredband
Hundar är välkomna
Mobiltelefontäckning
Rökning inomhus förbjuden
Öppen spis
Utomhusmöbler
Utomhusplats (terrass etc)
Separata sovrum
Tv
Matlagningsmöjligheter
Diskmaskin
Frys
Mikrovågsugn
Kylskåp
Bastu
Dusch
Tvättmaskin
Värd:
Far North Hotel & Rentals
Stugbasen en del av Stugknuten uthyrning AB, KIVRA: 556681-5238, 106 31 Stockholm, info@stugbasen.com