3 sängplatser
68 m²
Från 7 000 kr per vecka
Mellan Tomelilla och Simrishamn, strax väster om Lunnarp vid väg 11 bor vi i en gård, där finns också en smedja och ett galleri. Lägenheten är i första hand avsedd för vuxna personer, och i andra hand för vuxen/vuxna och tonåring/ar.
7000:- vecka. Bytesdag lördag. Andra tider eller enstaka dagar kan diskuteras i mån av möjlighet.
Mycket annorlunda lägenhet med mycket konst, böcker, en skrivmaskin (likadan som Hemmingway hade) , bluetoothhögtalare, TV, vinkyl, allt som ett ordinärt kök har, kökspanna med ackumulatortank och radiator, liten kamin, luft/luftvärme, 3:e vån med madrass och fåtölj. Lägenheten har varit drängens och pigans rum, på markplan stod hästarna + mjölkrum. Ni kommer att bo vägg i vägg med vårt galleri. Trappan till ovanvåningen något litet obekväm (steghöjd 20 cm, i st f normala 17-18). Stegen till 3 vån endast för helt rörliga personer. Det finns utemöbler på gården på båda sidorna. Vi dåligt väder kan man sitta i galleriet. Tillgång till grill.
Det är 20 min bilresa till Simrishamn och Östkusten, 30 min till sydkusten, hela Österlen är fullt med restauranger och begivenheter.
Pris per vecka 7000 kr
OBS endast veckohyrning byte lördag till lördag. 7000kr per vecka.Grillmöjligheter
Bredband
Hundar ej tillåtna
Mobiltelefontäckning
Rökning inomhus förbjuden
Öppen spis
Utomhusmöbler
Utomhusplats (terrass etc)
Tv
Diskmaskin
Frys
Mikrovågsugn
Kylskåp
Dusch
Tvättmaskin
WC
Värd:
Jens Sandegaard
Stugbasen en del av Stugknuten uthyrning AB, KIVRA: 556681-5238, 106 31 Stockholm, info@stugbasen.com