1 omdömen
5 sängplatser
18 m²
Pris ej tillgängligt
Passa på att boka denna otroligt populära och mysiga stuga endast 100 meter från Falkenbergs Riviera, Skrea strand innan det är för sent.
Strandnära mysig stuga med 5 bäddar, Skrea strand, Falkenberg, Halland uthyres!
Stugan ligger 100 meter från havet och den långa fina sandstranden (se bild i annonsen).
Stugan innehåller ett rum med en fullutrustad köksdel, våningssäng och bäddsoffa. Det finns även en extrasäng, dvs. 5 bäddar sammanlagt.
En fin insynsskyddad uteplats med altan och markis. Där man även kan sitta om det mot förmodan skulle regna någon gång.
Utemöbler finns på utsidan, där det även finns en grill.
Toalett/dusch/vattenhämtning/tvättstuga/diskrum finns 50 meter från stugan i en gemensam serviceanläggning.
Gratis parkering för en bil finns intill stugan.
Kuddar och täcken finns till samtliga 5 bäddar.
Stugan är belägen mitt på Skrea strand. Ett stenkast från Skreas kilometerlånga sandstrand.
Livsmedel finns att köpa på ICA Kvantum på Skrea eller på campingen, som är vår närmsta granne.
Vid Ica Kvantum finns Sveriges bästa fiskbutik, Petterssons seafood, där man kan köpa dagsfärsk fisk och skaldjur direkt från fiskhamnen i Göteborg.
Campingen har en väldigt trevlig restaurang med fullständiga rättigheter och där det anordnas både quizkvällar och pubkvällar. Dom har även en tempererad pool som man kan nyttja till en billig penning, samt stora lekytor för barnen.
På bekvämt gångavstånd finner ni ett utbud av restauranger (Beach House, Ocean, West, thai, Food trucks vagnar mm), charmiga barer, lockande glasskiosker och natursköna promenadstråk som inbjuder till avkopplande promenader.
Samt närheten till Sveriges finaste spa (Falkenbergs strandband) där det finns möjlighet att boka dagsspa eller kvällsspa.
Om det mot förmodan skulle regna någon dag så ligger Gekås i Ullared endast 30 minuters bilfärd från stugan.
För de som önskar utforska stadens centrum, erbjuder området möjligheten att cykla in till stadskärnan eller ta en bekväm bussresa.
Tveka inte att boka detta paradis🥰
Allt gott!
Bästa hälsningar Tommie och Liselott med familj 🥰
Cykel (att hyra)
Fiske
Fotbollsplan
Golf
Vandringsleder
Simhall
Minigolf
Badplats (utomhus)
Lekplats
Ridning
Tempererat bad
Tennis
Grillmöjligheter
Handikappanpassad
Hundar är välkomna
Mobiltelefontäckning
Utomhusmöbler
Utomhusplats (terrass etc)
Tv
Matlagningsmöjligheter
Frys
Mikrovågsugn
Kylskåp
Torkskåp
Pool
Dusch
Tvättmaskin
WC
Värd:
Tommie Johansson
Stugbasen en del av Stugknuten uthyrning AB, KIVRA: 556681-5238, 106 31 Stockholm, info@stugbasen.com